Epoksi Boya 2018-10-22T18:59:50+00:00

Epoksi Boya

Epoksi Boya, Epoksi boya ve kaplamaları İki bileşenlidir. Kimyasal ve fisiksel direnci, çok yüksektir, kuvvetli yapışma gücü olan maddelerdir.

Darbelere ve yıpratıcı ortamlara karşı dayanıklıdır. Bu sebeple deniz kenarları, sahiller asidik, bazik, rutubetli, korozif ortamlarda bulunan tüm yüzeylerde Epoksi Boya sistemleri tercih sebebidir.

epoksi boya

epoksi boya

 

Epoksi Boyanın Kullanım Alanları

Deniz kenarlarındaki iş ortamlarında, iskele bölümlerinde, denizin içinde kalan bölümlerde de kullanılır. Bazı epoksi reçineler suyun içinde de kürlenebilir. Motorlu araçların metal kısımlarında da epoksi boyalar kullanılmaktadır.
Sebze satışı yapan büyük manavlarda, avmlerin zeminlerinde, otopark zeminlerinde epoksi boyası kullanılmaktadır. Yol çizgisi, yol şeritleri, güvenlik şeritleri oluşturmakta kullanılır.
Anti bakteriyel özellik gösterdikleri için üzerinde canlı mikro organizmalar barınamaz üreyemez. Bu sebeple gıda sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Yüzeyleri kir tutmaz, temizliği de oldukça kolaydır.

Epoksi boya uygulanmadan önce, yüzeyin toz, küf, kir, pas, yağ, beton parçaları ve kırıntıları gibi istenmeyen maddelerden arındırılması gerekmektedir. Yüzey pürüzsüz ve yeterince temiz olmazsa epoksiboya  yüzeye tam olarak yapışmaz. Bu nedenle yüzeyin temiz ve pürüzlerden arındırılmış olması gerekmektedir. Yüzey temizlendikden sonra önce epoksi astar uygulanır. Daha sonra ara bir kat uygulanır. En son da epoksi zemin boyası uygulanır. Epoksi boyanın üzerinde, desen isteniyorsa son olarak desen yapılır ve kurumaya bırakılır.

Epoksi sistemler basınç mukavemeti betondan, çekme mukavemeti de çelikten çok daha kuvvetli olup, akışkan olması sebebi ile döküldüğü yüzeyde en ince kılcal çatlaklara ve deliklere nüfus ederek buraları doldurur. Bu yüzdende Epoksi reçineler, betonarme ve çelik yapıların temellerinde yapılan ankraj işlerinde bina kolon ve kirişlerinin güçlendirilmesinde de kullanılır.

Epoksi zemin kaplama ve boya firması arıyorsanız Aydın epoksi zemin kaplama olarak bizler hizmetinizdeyiz. Aydın epoksi zemin kaplama firmamıza ulaşmak için bu numarayı arayabilirsiniz. 0532 732 37 65

Aydın epoksi zemin kaplama olarak bizler ülkemizin her il ve ilçesine epoksi zemin kaplama ve boya hizmeti veriyoruz. Profesyonel ekibimizle hızlı, güvenilir bir epoksi zemin kaplama hizmeti veriyoruz. Yukarıdaki iletişim sayfamızdan bizi arayabilir, aşağıdaki linklerden diğer iletişim bilgilerimize ulaşarak bize yazabilirsiniz.

İletişim Sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Call Now Button