EPOKSİ 2018-10-22T18:03:36+00:00

Epoksi

Epoksi, epoksi nedir, epoksi nasıl yapılır, epoksinin kullanım alanları, epoksi yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Aydın epoksi zemin kaplama olarak bizler epoksi ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşarak epoksi hakkında önemli bilgileri paylaşmak istiyoruz. Epoksi nedir, nasıl kullanılır, yaptırmadan önce hangi bilgilere sahip olmalıyız gibi soruların cevabını sizlere önceden aktarmak istiyoruz ki bizlerle çalışmaya başladığınızda iyi bir uyum ile çalışabilelim. Epoksinin nerelerde ve nasıl kullanıldığını bilmeniz sizlerin daha ekonomik kararlar vermenizi sağlıyor. Bizler için önemi ise bilinçli müşteri, kurumsallık ve ömür boyu çalışma bakımından devamlılık sağlıyor.

Epoksi Nedir

Epoksi Nedir

Epoksi Nedir?

Epoksi yüzeyleri dış etkenlerden korumak amacıyla kapladığımız reçine görünümlü bir yüzey kaplama malzemesidir. Epoksi inşaat alanlarında, otoparklarda, havaalanlarında, yalıtım yapılması arzu edilen yerlerde yağmurdan, rüzgardan, soğuk ve sıcaktan yüzeyi korumak için yapılır.

Epoksi reçinesi uygulandığı yüzeye tam olarak yapışıp uzun yıllar boyunca dayanıklı koruma sağlar. Otopark alanlarında zemine uygulanan epoksi maddesi araçların zaman içinde otopark zeminindeki betonu kırılarak parçalanmaktan korur. Aynı zamanda araçların lastiklerini betonun kırık yerleri sebebiyle kesilmekten ve aşınmaktan korur.
Aynı şekilde havaalanlarında uygulanan epoksi zemin kaplama sayesinde uçaklar inip kalkarken zemine dökülen betona zarar vermez, aynı zamanda uçakların tekerleklerine de kırılan beton parçalarının zarar vermesini önler.
Epoksi maddesi kimyasal bir karışımdan elde edilmiş olup yurt içi ve yurt dışı üretimi mevcuttur. Özellikle yurt dışı menşei üretimler tercih edilmekte olup sektörde genellikle fiyatlar euro ve dolar bazlı alarak metrekare başına verilir.

Epoksi Nasıl Yapılır?

Epoksi Nasıl Yapılır, Epoksi yaptıracak müşterimiz ile epoksi yapılacak alanı ziyaret ederek alan metrekaresi alınır, alanın temizlik ve tesviye ihtiyacı kontrol edilir. Epoksi uygulaması için çizelen bir proje varsa proje teslim alınarak incelenir. Epoksi zemin kaplama yapılmadan önce zemin temizlenir. Tesviye ve denge ihtiyacı olan zeminde gerekli dolgu çalışması yapılarak doldurulan beton kurutulur. Yüzey epoksi uygulamaya hazır hale getirildikten sonra önceden planlanan projeye göre epoksi zemin kaplama yapılır. Zemin katı kuruduktan sonra çizim ve desenleri varsa bu desenleri epoksi boya ile uygulanır. Zemin kuruduktan sonra kullanıma hazırdır.

Epoksi Zemin Kaplamanın Genel Özellikleri

-Kimyasallara karşı dayanıklıdır.
-Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur.
-Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
-Kolay temizlenir, hijyeniktir.
-Agrega ilavesi ile kaymaz bir zemin elde edilebilir.
-Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.
-Estetiktir.
-Solvent içermez.

Epoksi Kullanım Alanları

AVM epoksi zemin kaplama,
Otopark epoksi zemin kaplama,
Havaalanı epoksi zemin kaplama,
Zemin güçlendirme amaçlı kullanım,
Su yalıtım uygulamaları,
Çatı yalıtımı,
Teras yalıtımı,
3d epoksi uygulamalarıyla zevkinize özel görseller banyo taban ve duvarlara uygulanmaktadır.
Mutfak zeminine 3d epoksi yaparak zevkinize özel tasarımlar yapılmaktadır.
Evinizin istediğiniz herhangi bir bölümüne epoksi yaptırabilirsiniz.
Epoksi zemin kaplama uygulamalarının yukarıda saydıklarımız ve benzeri kullanım alanları bulunmaktadır.

Aydın Epoksi Zemin Kaplama Olarak Bizler, başta Ankara ilimiz olmak üzere ülkemizin her yerine her şehrine ve ilçesine epoksi zemin kaplama hizmeti vermekteyiz.
Profesyonel ekibimizle ihtiyacınız olan epoksi zemin kaplama hizmetini en kaliteli ve en hızlı bir şekilde yapmaktayız.

Aydın Epoksi Zemin Kaplama Ankara Firmamıza Ulaşım için 0532 732 37 65 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

İletişim Sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Call Now Button